Rengeteget olvastam az elmúlt hónapokban, de egyikről sem írtam semmit. Nagyon sok indiai szerző regénye volt, még India előtt és után, jobbak és rosszabbak, aztán voltak magyarok: Örkény István Lágerek népe (10pontos), Fiala János (meghatározhatatlan pontos)..na akkor nem is húzom, íme pár emlékezetesebb könyv.
Szóval Örkény szociográfiája remek - tiszta, ütős, szociológusi hozzáállással írt szibériai fogolytáborokról, ott helyben írva wcpapírra, erre-arra, gyűjtve a történeteket. Nagyon jó.
Fiala Jánossal szemben elfogult vagyok - nekem nagyon tetszett a könyve, az elején bele kellett szokni, olyan fialás stílus, kicsit csapongó, de valójában nem csapong, megvan a szerkezete, humoros, váratlan, izgalmas...Nagyon őszinte, olyan falhoz vágósan. Lehet, hogy ha nem kedvelném műsorát, a könyve - főként életrajzi mű - sem érdekelt volna annyira. De így nagyon.
Fabricius Gábor Puha neon fejlövés írásai állítólag egy Moleskin füzetbe gyűjtött történetek a reklám- és médiavilág szerepelőitől. A bevezetés tetszett, később ingadozó minőségű írások, unalmasak is, de meghökkentőek és ütősek is. Nem éri meg végiolvasni, de belenézni megéri. Az ötlet 10 pont,a megvalósítás 5.
Lisa Lutz Spelmann nyomozóiroda könnyű regény egy családi magánnyomozóirodáról. Nagyon aranyos, nem tudod letenni, csak úgy falod az oldalakat. Az egész családot örökbe fogadnád, olyan szórakoztatóak, rengeteg humor, ja és mindez San Franciszkó utcáin!!! Folytatást is olvasni kell - jó kis lazítás. A fentiképen a bár, ahova a főhős 28 éves lány, Izzy inni jár.
Yann Martel, a Pí élete írójának első novelláiból jelent meg válogatás. Érezni, hogy még fiatal volt, kezdő, mikor írta, de jó. Szomorú, kedves történetek, meglepő formák, akasztófaelőtti percek több változatban. Sok halál és elmúlás.
A.B. Yehoshua Apáról fiúra öt párbeszédet tartalmaz - csonka formában, azaz csak az egyik, a mesélő szavait haljuk, a válaszok, közbeszólások rejtve vannak, de kiderülnek a mesélő reakcióiból. Izgalmas megoldás, történetek 1982-től 1848-ig, főként zsidókról és nem zsidók zsidókhoz fűződő kapcsolatáról. Szép leírások, 19 és 20. század drámai története a háttérben, régi Jeruzsálem, Németország, Kréta tárul fel előttünk.
Hú, és még tudom, hogy sokat olvastam az elmúlt hónapokban, de most hirtelen ennyi jut eszembe. A tucat indiai regényről majd legközelebb. Addig izguljatok otthon és olvassatok sokat!! (áá, bocs)
Ps: Egy alkoholista könyvét olvasom most. Kerouac sorstárs Bukowskyt. Mindjárt iszom egy whiskyt :P
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése